مقالات

بهترین مانیتورهای گیمینگ ۲۰۲۰

بهترین مانیتورهای گیمینگ 2020

مشخصات فنی مانیتورهای گیمینگ

اولین قدم برای دستیابی به اطلاعات جامع در خصوص بهترین مانیتورهای گیمینگ ۲۰۲۰  بررسی مشخصات فنی می باشد، در مرحله اول باید مشخص کنیم که چه انتظاری از مانیتور خود داریم، درواقع این کار در انتخاب پارامترهای مناسب برای مانیتور بسیار کمک خواهد کرد. به طور معمول پارامترهای یک مانیتور بازی با مانیتورهای معمولی یکسان نخواهد بود . پس از این کار با توجه به نیاز مشخص شده باید پارامترهای مناسب و مد نظر خود را انتخاب کنید.

در ادامه به معرفی مشخصه های مهم و اصلی در انتخاب و خرید مانیتور گیمینگ خواهیم پرداخت.

 

 response time (زمان پاسخگویی):

مدت زمانی که طول میکشد تا مانیتور تصویر فعلی را با تصویر بعدی تغییر دهد، زمان پاسخگویی میگویند. حال هر چه قدر این زمان پاسخگویی کمتر باشد سرعت پردازش تصویر نیز بالاتر میرود. به عنوان مثال اگر در یک بازی قصد دارید به صورت ناگهانی زاویه دید خود را تغییر دهید، و این تعویض تصویر آهسته باشد، در حین تعویض تصویر شما شبهی از تصویر قبلی را در تصویر جدید خواهید دید که به هیچ عنوان یک کاربر حرفه ای نمی تواند آن را تحمل کند.

زیرا در این شرایط تجربه بازی سخت خواهد شد و درست همانند این است که دو تصویر بر روی یکدیگر افتاده باشد. برای گیمرها هرچه میزان پاسخگویی مانیتور کمتر باشد، جذابیت بازی بیشتر خواهد بود.

 Screen size (سایز مانیتور با توجه به بازی):

در زمان انتخاب و خرید مانیتور همیشه اولین و مهمترین موردی که باید به آن توجه کنید، سایز صفحه نمایش مانیتور است که در تمامی مانیتورهای بر حسب اینچ محاسبه میشود. معمولا برای گیمرها سایز ایده آل بین ۲۴ تا ۳۴ اینچ است؛ که البته باید به فضای میز خود نیز توجه کنید.

 Resolution  (رزولوشن مناسب):

رزولوشن بر کیفیت تصاویر تاثیر مستقیم دارد، هرچه میزان رزولوشن بالاتر باشد کیفیت بافت های تصاویر نیز بالاتر خواهد رفت. برای گیمرها در کنار مانیتورهای رزولوشن بالا، به کارت گرافیک قدرتمند هم نیاز خواهید داشت. اگر کارت گرافیک بی کیفیت و نامناسب باشد، با وجود یک مانیتور رزولوشن بالا هم تجربه خوبی از بازی نخواهید داشت. پیشنهاد ما به حرفه ای ها یک مانیتور گیمینگ با وضوح ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل به بالا است.

 Viewing Angle (زاویه دید):

این مشخصه بیانگر این است که مانیتور تا چه زاویه دیدی رنگ های واقعی را نمایش میدهد. اگر فراتر از راویه دید مانیتور به نمایشگر نگاه کنیم رنگ ها و کیفیت در تصاویر دجار نقص خواهد شد که این ویژگی به صورت مستقیم وابسته به فناوری به کار رفته در پنل است.

انتخاب نوع پنل تا حدی سلیقه ای است و تا حدی بر کیفیت تصاویر تاثیر گذار است. به عنوان مثال پنل IPS برای گیمیرها و به خصوص گرافیست ها که با رنگ سر و کار دارند بسیار مناسب است، زیرا رنگ های واقعی و زنده ای را نمایش میدهد. البته پنل های دیگر نظیر TN نیز برای بازی مناسب است و در انتخاب پنل آنچنان وسواس به خرج ندهید. در ادامه برخی از پنل ها و کارایی های آنها را شرح می دهیم.

برای پنل ها ، ما برای نمایش کیفیت تصویر و زاویه دید برتر ، نمایشگرهای IPS را بیش از TN ترجیح می دهیم ، هر چند پانل های VA تقریباً نزدیک هستند. اما اگر درگیر بازی های رقابتی مانند Counter Strike یا Call of Duty هستید ، ممکن است بخواهید با نمایشگر ۱۴۴۰p به دنبال سرعت تجدید بالاتری باشید. یکی از اشکال مانیتورهای IPS این است که آنها اغلب زمان پاسخگویی کندتر و نرخ تازه سازی دارند ، بنابراین در اینجا پنل TN مفید است.

رفرش ‌ریت (Refresh Rate):

تعداد دفعاتی که مانیتور می‌تواند در هر ثانیه تصویر را بروز رسانی یا تازه کند، رفرش ریت میگویند. هرچه رفرش‌ ریت مانیتور بالاتر باشد، حرکت بین فریم‌های تصویر روان‌تر انجام می‌شود.

برای مشاوره بیشتر و یا خرید می توانید به فروشگاه کاین آیتی به آدرس https://cayenneit.com تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = بیست