مقالات

خریدن یا اسمبل کردن کامیپوتر؟

خریدن یا اسمبل کردن کامیپوتر؟

در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که خریدن یا اسمبل کردن کامیپوتر؟ از زمان اولین کامپیوترهای IBM ، مصرف کنندگان این فرصت را داشتند که سیستم شخصی خود را از اجزای مختلف اسمبل کنند.

از این کار اغلب به عنوان "بازار مشابه" یاد می شد. این کار باعث می شد که مصرف کنندگان پول بیشتری پس انداز کنند و قطعات را از سازندگان کوچک تر تهیه کنند. از آن زمان تا کنون خیلی چیزها تغییر کرده اند، اما سرهم کردن کامپیوتر، همچنان خوبی ها و نقاط قوت خود را حفظ کرده است.

یک سیستم، مجموعی از قطعات مختلف است

تمامی کامپیوترهای بازار، ترکیبی از قطعات مختلف و کارآمد هستند. پردازنده ها، مموری و درایوها تنها بخشی از قطعاتی هستند که یک سیستم را راه می‌اندازند. بنابراین کیفیت و کاربرد یک کامپیوتر، به قطعات تشکیل دهنده آن بستگی دارد.

تفاوت یک سیستم از پیش آماده و یک سیستم اسمبل شده در چیست؟

 میتوان گفت که اگر قطعات به درستی انتخاب شوند، تفاوت چندانی بین آنها وجود نخواهد داشت. با به یاد داشتن این موضوع، برخی از نقاط قوت و نقاط ضعف سرهم کردن یک سیستم را بررسی می کنیم.

خرید یا اسمبل کامپیوتر؟نقاط قوت اسمبل کیس

مهم ترین نقطه قوت اسمبل کردن یک سیستم، انتخاب قطعات است. اکثر سیستم ها، از پیش ساخته شده و در نتیجه قطعات آنها نیز از پیش تعیین شده است. بنابراین بیشتر مشتری ها مجبور میشوند با همان قطعات سر کنند. با ساخت یک کامپیوتر شخصی، کاربران میتوانند قطعاتی را انتخاب کنند که مناسب نیازهایشان هستند.

برخی از فروشندگان سیستم به شما اجازه می دهند که قطعات را به سلیقه خودتان انتخاب کنید، اما باز دوباره به انتخاب های آنها محدود می شوید.

خرید یا اسمبل کامپیوتر؟

موضوع دیگری که شاید کاربران به هنگام خرید یک سیستم از پیش آماده شده به آن توجه نکنند، تفاوت های دو سیستم مشابه در قطعات است. دلیل این تفاوت ها قطعات در دسترس به هنگام تولید یک سیستم، کمپانی های توزیع کننده قطعات و البته کمی هم شانس است!

به طور مثال شرکت Dell، ممکن است قطعات را از چند توزیع کننده مختلف تهیه کند، چرا که یکی ارزان تر از دیگری است. بنابراین تهیه تمامی قطعات توسط خودتان، به نفعتان است.

یکی دیگر از نکات مثبت این کار، دریافت اطلاعات جدید و یادگیری است. اگر خودتان سیستم مورد نیازتان را بسازید، متوجه می شوید که قطعات چگونه در کنار یکدیگر قرار گرفته و کار می کنند.

بنابراین اگر سیستم دچار مشکل شود، این اطلاعات به کمکتان می‌آیند. این بدان معناست که میتوانید بدون پرداخت هزینه های اضافی، کامپیوتر خود را تعمیر کنید.

در نهایت، بحث هزینه در میان است. اگر به دنبال یک سیستم قدرتمند هستید، اسمبل آن توسط خودتان بسیار ارزان تر خواهد بود. بیشتر قطعات دارای اضافه بها برای افزایش سود هستند.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با کیک بر روی لینک زیر با ما در تماس باشید :

فروشگاه کاین آیتی https://cayenneit.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 12