مقالات

خرید کامپیوتر گیمینگ

سیستم کامپیوتر گیمینگ

خرید کامپیوتر گیمینگ

 

در تهیه یک کامپیوتر گیمینگ، در کنار بودجه، نیاز کاربر مهمترین مولفه تعیین کننده نوع قطعات انتخابی است. امروزه با وجود نوسانات قیمت در بازار هر چه زودتر نسبت به اسمبل کامپیوتر اقدام کنید برد کرده اید. خرید کامپیوتر گیمینگ می‌تواند برای افراد فنی یا کسانی که کارشان به سیتم‌های کامپیوتری وابسته است یک تیر و دو نشان باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و راهنمایی راجع به انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ بپردازیم. پس تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

شناخت انواع قطعات کامپیوتر گیمینگ ضروری است. با دانستن اینکه کدام قسمت چه کاری انجام می دهد ، در صورت سوء عملکردی که ممکن است در رایانه شما رخ دهد ، می توانید منشأ خطا را پیدا کنید. به شما کمک می کند تا قسمت معیوب را شناسایی کنید.

فناوری سخت افزار رایانه روز به روز در حال پیشرفت است. هنگام مونتاژ رایانه ، لازم است هماهنگی بین قطعات رایانه به خوبی شناخته شود. سخت افزار آنقدر پیشرفت کرده است که حتی برای جمع آوری رایانه با کنار هم قرار دادن همه قطعات ، باید همه قطعات با یکدیگر سازگار باشند.

به عنوان مثال ، اگر کارت گرافیک رایانه ای که ۵ سال پیش خریداری کرده اید خراب شود ، اگر امروز می خواهید کارت گرافیکی تازه منتشر شده نصب کنید ، احتمالاً مشکل سازگاری وجود دارد. تنها راه برای یادگیری دقیق این موضوع ، پیگیری دقیق فن آوری سخت افزار است. حالا به شما می گوییم که انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ برای چه مواردی استفاده می شوند.

 

مادربرد

 

معمولاً مادربرد به عنوان یک قسمت خاص رایانه شناخته می شود. به زبان ساده ، مادربرد مدار الکترونیکی است که تمام قطعات و لوازم جانبی رایانه شما (مانند کارت گرافیک ، کارت صدا ، پردازنده) را به هم متصل کرده و ارتباط بین این واحدها را فراهم می کند.

مادربرد شامل BIOS (سیستم اصلی ورودی / خروجی) بوده که همان نرم افزاری است که هنگام روشن کردن رایانه اجرا می شود. به عبارت دیگر ، مادربرد قطعه الکترونیکی است که انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ (مانند پردازنده ،RAM ، هارد ، کارت گرافیک) بر روی آن متصل شده اند.

این قطعه ورودی های USB دارد. در صورت تمایل به کیفیت بهتر کارت گرافیک و کارت صدا ، می توان از قسمت خارجی قطعه مورد نظر را به مادربرد اضافه کرد. به همین دلیل ، هنگام خرید کارت گرافیک مطمئن شوید که تعداد ورودی های سوکت زیاد باشد.

رم

 

RAM حافظه ای است که اطلاعات به طور موقت در آن ذخیره می شود. معمولا رایانه ها اطلاعات مربوط به برنامه ها و پردازش های در حال اجرا را در این قسمت از حافظه به نام RAM نگهداری می کنند. رم یکی از انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ محسوب می شود.

کیس کامپیوتر

 

کیس کامپیوتر قسمتی است که در آن انواع قطعات کامپیوتر گیمینگ قرار گرفته و از خارج قابل مشاهده است. به همین دلیل ، بسیاری از افراد هنگام انتخاب کیس به ظاهر آن توجه می کنند. اندازه های کیس استاندارد نیستند. سایزهای بزرگ و باریک موجود است. همیشه خرید یک کیس بزرگ از مزایای بیشتری برخوردار است.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

منبع نیرو

 

منبع تغذیه بخشی است که ولتاژ برق را از سوکت به اندازه نیاز به قطعات رایانه شما تنظیم می کند. از آسیب دیدن قطعات جلوگیری می کند.

منبع تغذیه یک قطعه ارزان در بین انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ محسوب شده که تقریباً در هر کجا می توانید پیدا کنید.

سیستم کامپیوتر گیمینگ

پردازنده

 

پردازنده همان چیزی است که می توانیم آن را در بین انواع قطعات کامپیوتر گیمینگ مغز رایانه بنامیم. این بخش، محاسبات را انجام داده و اساس عملیات انجام شده توسط رایانه را تشکیل می دهد. پردازنده بخشی است که توزیع وظایف را به تمام قسمت های مسیریاب تعیین می کند.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

هارد دیسک

 

هارد دیسک حافظه ای است که برای ذخیره اطلاعات بر روی کامپیوتر شما استفاده می شود. اگر رایانه شما راه اندازی هم نشده باشد ، به شرط این که دیسک سخت شما خراب نباشد ، می توانید با برداشتن دیسک سخت و اتصال به رایانه دیگر ، به داده های خود دسترسی پیدا کنید. هنگام انتخاب دیسک سخت دو گزینه وجود دارد: دیسک های HDD و SSD . هارد دیسک یکی از انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ بوده که از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

درایو فلاپی

 

بخشی از رایانه است که فلاپی دیسک ها را می خواند. با این حال ، امروزه ، به دلیل رشد اندازه داده ها و انتقال تقریباً انواع داده ها از طریق CD یا فلش دیسک ، از اهمیت آنها کاسته شده است. این سخت افزار دیگر به هیچ یک از رایانه های تازه منتشر شده اضافه نمی شود.

سیستم کامپیوتر گیمینگ

درایو CD (CD-ROM) -DVD (DVD-ROM)

 

درایو CD و DVD از انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ است که بازتاب های نوری اشعه لیزر هدایت شده روی CD و DVD را می خواند. درایو CD از لیزر قرمز استاندارد برای خواندن فرورفتگی روی CD استفاده می کند. DVD از لیزر آبی استفاده می کند. در سال های اخیر ، فقط DVD rom در رایانه ها نصب شده است ؛ زیرا DVD می تواند CD را هم اجرا کند.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

کارت گرافیک

 

کارت گرافیک بخشی از انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ بوده که نتایج عملکرد رایانه را به تصاویری تبدیل می کند که می توانیم از طریق مانیتورهای CRT ، مانیتورهای LCD یا دستگاه های فرافکنی درک کنیم.

کارت گرافیک انواع مختلفی دارد. دنیای کارت گرافیک در سخت افزار جایگاه ویژه ای دارد. کارت گرافیک برای کسانی که دوست دارند بازی کنند بسیار مهم است. به طور معمول ، یک کارت گرافیک وجود دارد که ما آن را پردازنده می نامیم ، روی مادربرد وجود دارد. اما این برای گیمرهای با کیفیت بالا کافی نیست.

به همین دلیل آنها کارت های گرافیکی را که روی مادربرد خارجی نصب شده اند می خرند. بازی های با وضوح بالا با این کارت های گرافیک انجام می شوند. کارت گرافیک خارجی برای گرافیک موجود در بازی با جزئیات بیشتر و بازی به صورت روان تر مورد نیاز است. این بازی ها عمدتا از کارت گرافیک داخلی پشتیبانی نمی کنند.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

کارت صدا

 

کارت های صدا را از طریق بلندگوهای متصل به کارت فراهم می کنند. بیشتر مادربردهای جدید کارت صدا دارند. اگر کار حرفه ای با کیفیت بهتری داشته باشید ، کارت های صدا چند منظوره وجود دارد. در صورت تمایل می توانید کارت صدای خارجی را نیز نصب کنید.

سیستم کامپیوتر گیمینگ

فن کولر

 

در هنگام پردازش ، رایانه ها داغ می شوند. اگر خیلی گرم شود ، اگر قطعات خنک نشوند ، رایانه شما خاموش می شود. فن ها درون کیس کامپیوتر در کنار سایر انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ قرار می گیرند. فقط یک فن قرار داده می شود تا پردازنده را خنک کند. علاوه بر این ، بسته به شرایط ، یک یا دو پنکه برای خنک شدن قسمت داخلی کیس قرار می گیرد. کارت های گرافیک معمولاً یک فن کوچک در داخل خود دارند. بزرگترین مشکل فن کولر این است که سر و صدا می کنند.

از آنجایی که داخل کیس به مرور زمان غبار گرفته و منافذ قسمت آن از گرد و خاک پر می شود ، به فن بیشتری نیاز دارد. برای خنک سازی رایانه ای ، سیستم های خنک کننده بسیار متفاوت دیگری علاوه بر فن ها وجود دارد.

وقتی انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ را کنار هم قرار دهید ، صاحب کامپیوتر شده اید ؛ اما رایانه شما بدون سیستم عامل ، چیزی به جز صفحه سیاه نخواهد بود.

خرید کامپیوتر گیمینگ

سیستم عامل چیست؟

 

سیستم عامل مجموعه ای از نرم افزارهاست که خدمات مشترکی را برای نرم افزارهای کاربردی مختلف مدیریت ، هدایت و آماده می کند. سیستم عامل تصاویری را که در صفحه رایانه مشاهده می کنیم ، در اختیار ما قرار می دهد. این نرم افزار داده ها را در رایانه پردازش کرده و از نظر بصری به ما ارائه می دهد. رایج ترین سیستم عامل هایی که می شناسیم سیستم عامل هایی مانند ویندوز ، Mac OS ، Linux هستند.

 

سیستم کامپیوتر گیمینگ

سخن پایانی

 

بهتر است در انتخاب و تهیه انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ از مراکز معتبر مشورت بگیرید. یکی از مراکز ذی صلاح در خصوص ارائه انواع قطعات کامپیوتر سیستم گیمینگ « فروشگاه کاین آی تی » است که با ۱۷ سال سابقه به عنوان یکی از بزرگترین و کامل ترین فروشگاه های اینترنتی شناخته می شود.

مشاوران مجرب فروشگاه کاین آی تی آماده هرگونه مشاوره و اجرا در خصوص تهیه انواع قطعات کامپیوتر گیمینگ مورد نظرتان هستند. به این منظور می توانید از طریق سایت www.cayenneit.com با این فروشگاه تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 27