مقالات

راهنمای خرید مودم ADSL

راهنمای خرید مودم ADSL

مواردی به عنوان راهنمای خرید مودم ADSL 

درواقع ۴ آیتم کلی را باید هنگام انتخاب یک ADSL Modem مناسب مدنظر قرار دهیم:

  1. نوع و تعداد پورت‌های LAN مودم
  2. نوع تکنولوژی WiFi مودم
  3. برند و کیفیت محصول
  4. قابلیت ها و امکانات اضافه

در ادامه به شرح مواردی جهت خرید مودم ADSL خواهیم پرداخت:

 

 

راهنمای خرید مودم ADSL

پورت LAN:

تعداد پورت های LAN موجود در مودم های ADSL یکی از عوامل ایجاد تفاوت در آن‌هاست. امروزه غالب مودم‌های ADSL در ۲ نوع تک پورت و چهار پورت تولید و عرضه می‌شوند و عامل مهم دیگر در پورت‌های LAN سرعت آن‌هاست؛ غالب مودم‌های موجود با پورت ۱۰/۱۰۰ Mbps و تعداد محدود و جدیدتر آن‌ها با پورت سرعت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ Mbps موجود هستند.

راهنمای خرید مودم ADSL

اما اصلاً این پورت‌های LAN به چه دردی می‌خورند؟!!

درواقع مودم ADSL با استفاده از زوج سیم تلفن، اینترنت را دریافت می‌کند و با پورت LAN یا WiFi این اینترنت را به کامپیوترهایی که از آن استفاده می‌کنند، می‌دهد حال اگر شما تنها یک کامپیوتر در منزل یا محل کارتان دارید که می‌خواهد از اینترنت به‌صورت کابلی استفاده کند، مودم‌های تک پورت نیاز شمارا برطرف می‌سازد اما اگر تعداد کامپیوترهایی که می‌خواهند از اینترنت به‌صورت کابلی استفاده کنند بیشتر از یک کاربر است، باید سراغ مودم‌های چهار پورت بروید.

در اصل داخل این مودم های ADSL یک سوئیچ چهار پورت وجود دارد که به‌راحتی اینترنت رابین ۴ دستگاه (به‌صورت کابلی) به اشتراک می‌گذارد و هزینه‌ی شمارا برای خرید یک سوئیچ ۵ پورت (یک پورت برای اتصال مودم و ۴ پورت برای اتصال کامپیوترها) کاهش می‌دهد. (درصورتی‌که کامپیوترهای شما بیش‌تر از ۴ دستگاه باشد باید برحسب نیاز از سوئیچ‌های ۸، ۱۶، ۲۴ و یا ۴۸ استفاده کنید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − = 2