مقالات

۵ نکته طلایی برای جمع کردن کامپیوتر گیمینگ

5 نکته طلایی برای جمع کردن کامپیوتر گیمینگ

داشتن یک کامپیوتر گیمینگ سرحال و عالی ممکن است که آرزوی بسیاری از ما باشد. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با نکاتی که هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ باید با آن ‌ها دقت و توجه داشته باشید صحبت کنیم و به شما بگوییم که توجه به کدام موارد می‌تواند به شما کمک کنند.

تا هنگام خرید کامپیوتر گیمینگ بدون هیچ‌ گونه مشکلی بتوانید با توجه به بودجه خودتان به خرید این محصولات بپردازید و بدون هیچ ‌گونه دغدغه ای از بازی کردن با کامپیوتر خودتان لذت ببرید.

توجه نمایید که رایانه‌ ها جز آن دسته از محصولات و فناوری ‌هایی هستند که علاوه ‌بر سرگرم کردن ما، می‌توانند تا حد بسیار زیادی نیاز های روزمره‌ی ما را نیز برطرف کنند. به‌ طور کلی شما برای خرید کامپیوتر گیمینگ دو راه دارید.

راه اول این است که با دست پر به یک فروشگاه بروید و از فروشنده و فردی که در این زمینه تخصص دارد بخواهید که یک کامپیوتر گیمینگ سرحال برای شما جمع‌ و جور کند.

راه دوم این است که شما در هزینه ‌های خود صرفه ‌جویی کنید و سعی کنید که با تحقیق و بالا بردن اطلاعات خودتان قطعه‌ های مربوط به هر بخش از کامپیوتر خود را به‌ صورت شخصی خریداری کنید و بعد با سر هم کردن آن‌ ها صاحب یک کامپیوتر گیمینگ ‌شوید.

روش اول روش معمولاً پر هزینه‌ای می‌باشد، اما خب در سریع‌ترین زمان یک سیستم خوب را به شما تحویل می‌دهد.

روش دوم روش مقرون‌ به ‌صرفه‌ تر است و می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین هزینه ‌ها بتوانید به جمع کردن کامپیوتر گیمینگ بپردازید و با بازی کردن در این سیستم حس خوبی را به خود هدیه دهید.

ما در ادامه قصد داریم برای شما در رابطه با نکاتی که هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ ‌باید به آن‌ ها دقت داشته باشید صحبت کنیم پس ما را همراهی کنید.

 

5 نکته طلایی برای جمع کردن کامپیوتر گیمینگ

برای جمع کردن کامپیوتر گیمینگ در مراحل اولیه، ابزار هایی که به آن‌ ها نیاز مبرم ندارید را کنار بگذارید.

توجه نمایید که هیچ ‌کس بدش نمی‌آید که تمام ابزار ها و لوازم جانبی گیمینگ را هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ برای خود داشته باشد. این ابزار ها و لوازم شامل میکروفون ‌های با کیفیت، هدست‌ های مناسب، موس ها و کیبوردهای رنگارنگ و زیبا و موارد دیگر می‌شود.

توجه نمایید که شما می‌توانید در مراحل اولیه انتخاب‌ های خودتان را روی ابزار های به نسبت معمولی بگذارید. سعی کنید که اگر بودجه کمی دارید ظاهر را کنار بگذارید و برای مثال از کیبوردها و موس های بدون چراغ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید برای کم کردن هزینه از هدفون ‌های میکروفن ‌دار بهره ببرید تا دیگر نیازی نداشته باشید که هم هدفون بخرید و هم هزینه‌ای جداگانه برای میکروفون بگذرید. توجه نمایید که این کار تنها به‌ صورت موقت انجام می‌گیرد.

در پایان کار اگر متوجه شدید که بودجه‌ی اضافه‌تری برای شما باقی ‌مانده می‌توانید با ارتقاء محصولات انتخاب‌ شده خودتان در نهایت به بودجه‌ای که می‌خواهید برسید و بدون هیچ‌ گونه مشکلی هم ابزار هایی که آن ‌ها را می‌خواهید خریداری کنید و هم هیچ ‌گونه کم‌ و کاستی در رابطه با بودجه‌ای که آن ‌ها را مصرف کرده‌اید نداشته باشید.

توجه نمایید که شما می‌توانید آرام‌ آرام و با گذشت زمان تمام ابزار ها و لوازم جانبی گیمینگ ‌مورد نیاز خودتان را بخرید تا هم به شما فشار نیاید و هم بتوانید در نهایت به ابزار هایی که به آن‌ ها علاقه‌مند هستید برسید.

 برای جمع کردن کامپیوتر گیمینگ در مراحل اولیه، ابزار هایی که به آن‌ ها نیاز مبرم ندارید را کنار بگذارید

میزان حافظه رم را بررسی کنید

مورد دومی که شما حتما باید هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ به آن دقت و توجه داشته باشید این است که به حافظه‌ی رم توجه کنید. حافظه‌ی رم یکی از بخش‌ های بسیار مهم برای کامپیوتر های گیمینگ می‌باشد زیرا همین حافظه‌ی رم می‌باشد که می‌تواند سرعت فعالیت سیستم شما را بالاتر ببرد.

توجه نمایید که این بخش ارتباط بین هسته اصلی کامپیوتر شما و مادربرد را برقرار می‌کند و پایین بودن میزان حجم این بخش از کامپیوتر شما، می‌تواند سرعت این ارتباط را پایین‌تر بیاورند و در نهایت این ‌موضوع می‌تواند باعث شود که به‌ طور کلی سرعت کارکرد کامپیوتر شما پایین بیاید.

به‌ همین دلیل است که سیستم‌ های که دارای حافظه رم پایین‌تری می‌باشند، سرعت کمتری دارند و بیشتر از موارد دیگر و سیستم‌ های دیگر دچار اختلال و هنگی می‌شود.

توجه نمایید که امروز رم های اس اس دی جزء مناسب ‌ترین و کاربردی ‌ترین رم هایی می‌باشند که شما می‌توانید با استفاده از آن ‌ها بدون هیچ‌ گونه مشکلی از بالابردن سرعت کامپیوتر خودتان لذت ببرید و به‌ هیچ ‌عنوان در حین گیمینگ دچار مشکل نشوید.

هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ توجه به حافظه‌ی رم بسیار مهم و حیاتی می‌باشد زیرا بالا بودن سرعت کامپیوتر هنگام بازی کردن بسیار پر اهمیت ‌تر از فعالیت ‌های دیگر می‌باشد زیرا کوچک‌ترین مکث و کمبود سرعت می‌تواند باعث باختن شما شود.

مادربرد

مورد دیگری که شما حتما باید هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ به آن دقت و توجه داشته باشید این است که به مادربورد خودتان توجه کنید. مادربرد قطعه‌ای است که فعالیت تمام بخش‌ های سیستم شما را زیر نظر دارد به ‌همین دلیل به این قطعه، قطعه مادر گفته می‌شود.

توجه نمایید که این قطعه ارتباط میان سخت ‌افزار های گوناگون کامپیوتر شما را با یکدیگر هماهنگ می‌کند و درگاه ‌های متفاوتی مانند اتصال کارت گرافیک، هارد، و همچنین رم روی آن تعبیه ‌شده.

پس تمامی این موارد و کیفیت تمامی فعالیت ‌های شما و گرافیک بازی شما به مادربرد شما بستگی دارد. اگر شما می‌خواهید که از کارت گرافیک‌ های قوی‌تری استفاده کنید باید از مادربرد های مناسب‌تری بهره ببرید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی به جمع کردن کامپیوتر گیمینگ بپردازید و از بازی کردن در سیستم خودتان لذت ببرید.

 

 میزان حافظه رم را بررسی کنید

هارد

هارد بخش مهم دیگری از سیستم ‌های گیمینگ می‌باشد. بازی‌ ها معمولاً دارای حجم ‌های بسیار بالایی می‌باشند و برای این ‌که شما بتوانید این بازی‌ ها را روی سیستم خودتان نصب کنید نیاز دارید که حجم بالایی را داشته باشید.

توجه نمایید که هارد های موجود در بازار تا آنجا که شما بخواهید در حجم‌ های گوناگونی وجود دارند و این شما هستید که می‌توانید با توجه به بودجه خودتان و همچنین میزان نیاز خود از انواع مختلف این هارد ها با حجم‌ های گوناگونی بهره ببرید.

هارد ها معمولاً از ظرفیت شصت و چهار گیگابایت وجود دارند و در حجم‌ های بسیار بالاتر نیز دست در دسترس شما هستند. هر چه حجم این هارد ها بالاتر رود قیمت آن‌ ها نیز بیشتر می‌شود.

پردازنده

مورد دیگری که توجه به آن هنگام جمع کردن کامپیوتر گیمینگ بسیار مهم و حیاتی می‌باشد پردازنده کامپیوتر شما است‌. پردازنده در واقع یک تراشه بسیار کوچک و ریز می‌باشد که در مادربرد شما قرار دارد.

این بخش به ‌عنوان مغز دستگاه‌ شما شناخته می‌شود و تمام فرآیند هایی که روی دسکتاپ شما انجام می‌شود توسط این تراشه انجام می‌شود.

این تراشه در واقع دستور انجام فعالیت‌های گوناگون را به بخش ‌های مختلف سیستم شما می‌دهد؛ پس بنابراین هر چه این تراشه قوی‌تر باشد سرعت کامپیوتر شما بیشتر خواهد بود و کامپیوتر شما بدون هیچ ‌گونه مشکلی می‌تواند لذت گیمینگ را به شما هدیه دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + 7 =